🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg

10,00 €*

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • Ei lisättyä sokeria
  • Suositut hedelmät rapeina lastuina
  • Hennon makea, mutta ei verrattavissa sokeroituihin banaanilastuihin
  • Kookosöljyssä paistettu
  • Luonnollisen herkullinen
Laatu: Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg
10,00 €
4,00 €
30,00 €
Määrä: Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg
10,00 €
101,00 €
Laji: Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg
4,00 €
30,00 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 05.08.2023

Osta nyt: Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg

Banaanilastuja saa vain sokerin kanssa? Ei pidä paikkaansa. Me Koro:lla emme lisää tähän suosittuun välipalaan sokeria tai muita arominvahventeita. Banaanit ovat omenoiden ohella yksi suosikkihedelmistä. Kuivatut banaanilastut on paistettu kookosöljyssä, joten niissä on miellyttävä kookoksen aromi. Kokeile nyt kivaa välipalahupailua banaanilastujen kanssa!

Banaanilastut ilman lisättyä sokeria maistuvat vain hennosti makealta

Koska vältämme tarkoituksella sokerin käyttöä ainesosana, nämä kuivatut banaanilastut maistuvat vain hennon makeilta. Jos etsit makeaa banaanivälipalaa, voit ostaa meiltä myös kuivattuja banaaniviipaleita. Voit myös makeuttaa banaanilastut jälkikäteen esimerkiksi vaahterasiirapilla tai agavesiirapilla.

Miten voit käyttää kuivattuja banaanilastuja?

Kuivatut banaanilastut sopivat erinomaisesti välipalaksi aterioiden väliin, myslin ainesosaksi tai erilaisten jälkiruokien lisukkeeksi. Kuivatut banaanilastut sopivat myös kakkujen tai banaanileivän koristeluun tai murskattuna juustokakun pohjalle. Karibialaisen tunnelman saamiseksi voit maustaa banaanilastut myös suolalla, chilillä tai limetillä.

Miten banaanilastut kuivataan

Jotta saat rapean makuelämyksen, banaanilastumme friteerataan ensin kookosöljyssä ja kuivataan sen friteerauksen jälkeen. Tämä antaa niille rapeutta ja ihanan makean kookoksen maun. Jos et halua lisäaineita, voit ostaa myös luomu rasvattomia banaanisiivuja.

Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 2232 /  533
Rasva 32 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 28 g
Hiilihydraatit 57 g
josta sokereita 12 g
Ravintokuitu 3 g
Proteiini 2 g
Suola 0 g
Tuotenumero: BANA_001
Alkuperä Filippiinit
Sisältö 1 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260335831090
Tietolomake Spesifikaatio
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Säilytys Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna
Ainesosat 91 % banaani, 9 % kookosöljy
Ristikontaminaatio Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÖITÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja SULFIITTIDIOKSIDIA (SULFIITTEJA)
Parasta ennen -päiväys 05.08.2023
Myyntinimike Banaanilastut ilman lisättyä sokeria
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa
Kysymyksiä ja vastauksia: Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg
Salainen ainesosa on kookosöljy, joka tuo mukavan trooppisen jälkimaun.
Kuori ensin banaanit ja leikkaa ne noin 2-3 mm paksuiksi viipaleiksi. Sitten ne friteerataan kookosöljyssä.
100 grammassa banaanisipsejä on noin 560 kaloria.

Varieties & Origin

Kuivatut banaaniviipaleet

Kuivatut banaaniviipaleet tehdään kypsistä banaaneista ja ne ovat noin 10 cm pitkiä. Ne maistuvat ihanan hedelmäisiltä ja banaanimaisen makeilta.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Indien 30900000
China 11200000
Indonesien 7300000
Brasilien 6800000
Ecuador 6500000
Philippinen 6200000
Guatemala 4000000
Kolumbien 3700000
Angola 3500000
Tansania 3500000
Costa Rica 2600000
Mexiko 2400000
Vietnam 2100000
Ruanda 1800000
Burundi 1700000
Kenia 1400000
Ägypten 1400000
Papua-Neuguinea 1400000
Kamerun 1200000
Dominikanische Republik 1200000

Banaanit kasvavat trooppisilla ja subtrooppisilla alueilla Päiväntasaajan lähellä. Banaanin viljelyalue sijaitsee 38. pohjoisen asteen ja 28. eteläisen leveysasteen välissä ja tarjoaa ihanteelliset kasvuolosuhteet. Vuonna 2018 banaania viljeltiin maailmanlaajuisesti 116 miljoonaa tonnia. Maailmanlaajuisesti suurin banaanin tuottaja on Intia, jossa banaania viljellään 30,9 tonnia.

Tuotanto

Hinnan kehitys "Banaanilastut ilman lisättyä sokeria 1 kg"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.4/5

566 Arvostelut


69%
14%
7%
4%
6%
Steffi K.  | 25.06.2022

Erittäin maukasta. Lapseni rakastavat niitä

Erittäin maukasta

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Kyriaki B.  | 24.06.2022

Oikein hyvä!

Erittäin hyvä määrä!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Peter R.  | 22.06.2022

Mielellään taas

Super hyvä, koukuttava

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Monica M.  | 22.06.2022

Hyvä lentää!

Rapeat, makeuttamattomat banaanilastut. Sopii loistavasti keskipäivän välipalaksi ja yhdisteltäväksi muiden ainesosien kanssa! Helvetin maukasta!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Friederike V.  | 22.06.2022

Loistavaa! Aivan kuin karamellisoitu, mutta ilman sokeria

Ulkonäkö täydellinen! Koostumus: rapea! Maku: odottamattoman puhdas, ilman sokeripotkua. Terveellistä naposteluhupia ilman katumusta ja sivuvaikutuksia!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Juliette S.  | 17.06.2022

😍😍😍

😍😍😍

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Nadine A.  | 09.06.2022

Suositeltu

Oli hieman epätavallista löytää banaanisipsejä ilman sokeria. Se on myös terveellisempää ilman sokeria. Kaupoissa niitä myydään vain sokerin kanssa.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Thomas H.  | 08.06.2022

erittäin hyvä

luokka

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Heike L.  | 07.06.2022

Rapea ilman sokeria

Nämä ovat makeuttamattomia banaanisipsejä. Niillä ei kuitenkaan ole omaa makeutta, joten ne eivät maistu makeilta. Mutta mysliin sekoitettuna ne ovat erinomainen rapea lisä.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Corina B.  | 01.06.2022

Ei makua

Ei makua, valitettavasti sävy En tilaa uudelleen.

5 ihmistä piti tietoa hyödyllisenä

Asiakkaat ostivat myös