🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Edamame-pavut paahdettu ja suolattu 5 kg

74,50 €*

14,90 €* per 1 Kilogramma

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • Hyvä vaihtoehto perinteisille naposteltaville
  • Rapea suolainen välipala
  • Runsaasti proteiinia
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Paahdettu ilman rasvaa
Laatu: Edamame-pavut paahdettu ja suolattu 5 kg
13,00 €
74,50 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 05.08.2022

Osta nyt: Edamame-pavut paahdettu ja suolattu 5 kg

Perjantai, kello on kahdeksan, työpäivä on vihdoin tullut päätökseensä: makoilet sohvalla ja mietit, että mitä enää kaipaat on hyvä elokuva, viileä juoma ja jotakin naposteltavaa? Ymmärrämme täysin! Olivat herkut sitten suolaisia tai makeita – mitä olisi elokuvailta ilman mieleistä naposteltavaa? Eikö sinua huvita enää rasvaiset sipsit tai ylimaustetut pähkinät, mutta haluaisit silti herkutella jotakin rapeaa? Ei hätää – tarjoamme sinulle ratkaisun. Herkuttelevan käden kohteeksi valikoimassamme nyt sipsipussin tilalle paahdettuja edamame-papuja – uusi herkku, jota tulet rakastamaan! Suolatut edamame-pavut – joka sushitarjoilun tähti Mutta mitä oikeastaan on edamame? Näiden vihreiden herneitä muistuttavien papujen kohdalla on kyse hieman raakoina kerätyistä soijapavuista. Erityisesti aasialaisessa keittiössä edamame-pavut ovat joka ruokalistan tähti. Vietnamilaisissa ruoissa ja sushilistoilla näitä papuja nautitaan useimmiten raakana, suol
Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 1726 /  412
Rasva 14 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 2 g
Hiilihydraatit 23 g
josta sokereita 1 g
Ravintokuitu 13 g
Proteiini 43 g
Suola 1.3 g
Tuotenumero: BULK_016
Alkuperä Kiina
Sisältö 5 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260654789270
Tietolomake Spesifikaatio
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Säilytys Säilytettävä viileässä ja kuivassa.
Ainesosat 97,7 % edamame (SOIJApapu) 97,7%, 1,3 % suola, natriumkarbonaatti: E500
Ristikontaminaatio Ei sisällä muita allergeeneja EU-asetuksen 1169/2011 mukaisesti
Parasta ennen -päiväys 05.08.2022
Myyntinimike Edamamepavut paahdettu ja suolattu
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa
Kysymyksiä ja vastauksia: Edamame-pavut paahdettu ja suolattu 5 kg
Kyllä, suolatut edamamemme ovat 100-prosenttisesti vegaanisia.
Edamame on kypsymätöntä soijapapua. Kuoressa on kahdesta kolmeen pavua, jotka ovat noin kynnen kokoisia. Japanissa ne ovat suosittuja oluen lisukkeita pubeissa. Saksassa suolattua edamamea tarjotaan nyt myös hienostoravintoloiden ruokalistalla alkupalana. Soijapavut ovat miedon ja hieman pähkinäisen makuisia, ja ne voidaan yhdistää hyvin tofuun kanssa kulhoissa tai aasialaisissa ruokalajeissa. KoRossa voit nyt nauttia herkullisia edamame-papuja myös paahdettuna ja suolattuna välipalana.
Herkulliset edamame-papumme vakuuttavat paitsi maullaan myös ainesosillaan ja ravintoarvoillaan. Paahdettu edamame on todellinen proteiinipommi. Suolattujen soijapapujen proteiinipitoisuus on huikeat 43 grammaa 100 grammaa kohti, eli noin 42 %, joten saat niistä arvokkaita proteiineja välipalaksi - kaksi kärpästä yhdellä iskulla!
Edamame on yleensä turvallista koirille raakana - mutta suola ei ole. Siksi koirasi ei saisi syödä suuria määriä suolattua edamamea. Jos nelijalkainen perheenjäsenesi on siis ryöstänyt koko pakkauksen, sinun on syytä kääntyä eläinlääkärin puoleen.
Edamame on yleensä turvallista koirille raakana - mutta suola ei ole. Siksi koirasi ei saisi syödä suuria määriä suolattua edamamea. Jos nelijalkainen perheenjäsenesi on siis ryöstänyt koko pakkauksen, sinun on syytä kääntyä eläinlääkärin puoleen.
Mielestämme mikään ei ole terveellisen elämäntavan kannalta tärkeämpää kuin terveellinen ja tasapainoinen ruokavalio. Suolattu edamame vakuuttaa, että siinä on paljon proteiineja ja kuituja, ja se voi siten tukea sinua terveellisessä elämäntavassa. Niin mukavalta kuin se kuulostaakin. Loppujen lopuksi se on kuin mikä tahansa välipala: niitä ei pidä syödä liikaa.
Mielestämme mikään ei ole terveellisen elämäntavan kannalta tärkeämpää kuin terveellinen ja tasapainoinen ruokavalio. Suolattu edamame vakuuttaa, että siinä on paljon proteiineja ja kuituja, ja se voi siten tukea sinua terveellisessä elämäntavassa. Niin mukavalta kuin se kuulostaakin. Loppujen lopuksi se on kuin mikä tahansa välipala: niitä ei pidä syödä liikaa.
Edamame on kypsymätöntä soijapapua. Kuoressa on kahdesta kolmeen pavua, jotka ovat noin kynnen kokoisia. Japanissa ne ovat suosittuja oluen lisukkeita pubeissa. Saksassa suolattua edamamea tarjotaan nyt myös hienostoravintoloiden ruokalistalla alkupalana. Niiden maku on mieto ja hieman pähkinäinen, ja ne sopivat hyvin tofun kanssa kulhoihin tai aasialaisiin ruokiin.
Voit myös syödä muutaman paahdetun ja suolatun edamamen siemenen raskauden aikana. Soijatuotteena edamame sisältää kasviestrogeeneja. Koska soijatuotteita ei saa käyttää liikaa raskauden aikana, suosittelemme, että nautit edamamea kohtuullisissa annoksissa, kuten mitä tahansa muutakin välipalaa.
100 g paahdettua edamamea sisältää yhteensä 421 kcal. Koska soijapapuja ei paahdeta rasvassa ja niihin lisätään vain ripaus suolaa, ne ovat hyvä vaihtoehto sipseille ja maustepähkinöille.
100 g paahdettua edamamea sisältää yhteensä 421 kcal. Koska emme paahda soijapapuja rasvassa ja lisäämme vain ripaus suolaa, ne ovat hyvä vaihtoehto sipseille ja maustetuille pähkinöille.
Paahdetun edamamen erityispiirre on luultavasti sen miellyttävä maku. Soijapavun hieman pähkinäinen ja mieto aromi viimeistellään ripauksella suolaa. Erityisesti jos etsit vaihtoehtoa rasvaisille sipseille ja voimakkaasti maustetuille kekseille, paahdettu edamame on välipala, jota kannattaa ehdottomasti kokeilla. Rakastat edamamen miellyttävän suolaista makua - se on varmaa!
Voit myös syödä muutaman paahdetun ja suolatun edamamen siemenen raskauden aikana. Soijatuotteena edamame sisältää kasviestrogeeneja. Koska soijatuotteita ei saa käyttää liikaa raskauden aikana, suosittelemme, että nautit edamamea kohtuullisissa annoksissa, kuten mitä tahansa muutakin välipalaa.

Varieties & Origin

Green shell

This variety is an early and particularly large soybean. It has a bright pod colour and a full-bodied taste, and weighs an average of 1.5 g per grain.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Brasilien 125887
USA 123664
Argentinien 37787926
China 14193621
Indien 13786001
Paraguay 11045971
Kanada 7266600
Ukraine 4460770
Russland 4026850
Bolivien 2942131
Republik Südafrika 1540001
Uruguay 1334000
Italien 1138993

Originally from Japan, the name Edamame means something like 'bean on a branch'. The soybeans are harvested slightly unripe and then generally steamed with the pod. However, only the green beans are then eaten, not their pericarp. Exact figures on the worldwide production of edamame beans are not known, this is why our map shows you the cultivation of other soy varieties as well.

Tuotanto

Hinnan kehitys "Edamame-pavut paahdettu ja suolattu 5 kg"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.7/5

507 Arvostelut


78%
17%
4%
1%
1%
Anonyymi  | 26.02.2022

Yammi

Sopii erinomaisesti välipalaksi

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 26.02.2022

Ovat riippuvuutta aiheuttavia

Edamame maistui erittäin hyvältä niille ihmisille, joille tilasimme niitä, ja niiden pitäisi päätyä heidän ostoskoriinsa seuraavan kerran, kun he tilaavat niitä.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 23.02.2022

Huono omatunto napostellessa? Ei papua!

5 viidestä pavusta

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 21.02.2022

Suositeltu

Nami, nami, edamame.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 20.02.2022

Sopii erinomaisesti välipalaksi aterioiden välissä tai lisukkeeksi.

Sopii erinomaisesti välipalaksi aterioiden välissä tai esim. keiton lisukkeeksi.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 19.02.2022

Voisi olla hieman suolaisempi minulle henkilökohtaisesti.

Voisi olla hieman suolaisempaa, mutta sellaisenaan ne ovat erittäin monipuolisia. Rakastan niitä proteiinipitoisena välipalana televisiota katsellessa.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 18.02.2022

Valitettavasti ei niin hyvä kuin odotettiin

Valitettavasti ei niin hyvä kuin odotettiin.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 17.02.2022

Erittäin maukasta. Minusta se on kuitenkin hieman

Erittäin maukasta. Minusta se on kuitenkin hieman kallis välipalana.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 16.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 15.02.2022

Maistuu vähäsuolaiselta styroksilta :( Joten...

Maistuu vähäsuolaiselta styroksilta :( En kuvitellut sitä tällaiseksi. Mitä teen laukulle nyt?

Palautteemme: Hey Mona, vielen Dank für Dein Feedback. Es tut uns sehr leid, dass die Edamame nicht dem entsprechen was Du Dir vorgestellt hast. Leider sind Geschmäcker eben immer verschieden. Sicher findest Du jemanden, wessen Geschmack sie genau treffen und kannst damit eine Freude machen. Liebe Grüße Dein KoRo Team :) 
Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi

Asiakkaat ostivat myös