🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Edamame-pavut suklaakuorrutteella 1 kg

20,50 €*

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • Edamame kohtaa suklaan
  • Proteiinin lähde: 18 g proteiinia 100 g kohden
  • Erilainen naposteltava
  • Kuidun lähde
  • Kätevä 1 kg:n säästöpakkaus
Laatu: Edamame-pavut suklaakuorrutteella 1 kg
13,00 €
20,50 €
Laji: Edamame-pavut suklaakuorrutteella 1 kg
13,00 €
11,50 €
20,50 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 01.01.2023

Osta nyt: Edamame-pavut suklaakuorrutteella 1 kg

Kuvittele, jos voisit syödä onnea. Eikö se olisi mahtavaa? Mitä jos sanoisimme, että juuri se on mahdollista? 

Edamame-papu on monien suosittu välipala, ja niitä syödään usein paahdettua tai sellaisenaan kuorittuina. Käännettynä edamame tarkoittaa jotain sellaista kuin "papu oksalla". Se tunnetaan myös "onnenpapuna". Koska suklaa merkitsee monille myös puhdasta onnea, valmistamme nämä rapeat, pähkinäiset edamame-pavut herkulliseen tummaan suklaaseen dipattuina, näin saat tuplaannoksen onnea luoksesi toimitettuna. Ja tämä käytännöllisessä 1 kg:n säästöpakkauksessa. Joten: osta suklaiset edamame-pavut nyt ja nauti ekstramäärästä onnea!

Nauti huippuluokan makuelämyksestä

Ihmepapu, jonka maku on erehtymätön, on tunnettu ja rakastettu Japanissa jo pitkään. Niiden makua kuvataan usein hieman pähkinäiseksi ja miedon makeaksi. Yhdessä hienon tumman suklaan kanssa se tuottaa huippuluokan makuelämyksen. Jos taas tykkäät enemmän suolaisesta, kokeile paahdettuja ja suolattuja edamame-papujamme tai rapsakkaa papu- ja hernesekoitusta.

Suklainen jokapaikan papu

Edamame-pavumme suklaassa sopivat erinomaisesti välipalaksi viihtyisiin tv-iltaan, toimistoon tai vain välipalaksi kun on nälkä. Kaada vain säästöpussista kulhoon herkullisia suklaalla päällystettyjä papuja tarpeen mukaan. Koska ne eivät vain näytä hyvältä, ne myös maistuvat yhtä herkulliselta. Anna suloisen ihmepallon vakuuttaa sinut: osta edamame suklaakuorella nyt!

Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 1875 /  448
Rasva 20 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 7 g
Hiilihydraatit 32 g
josta sokereita 17 g
Ravintokuitu 11 g
Proteiini 30 g
Suola 0 g
Tuotenumero: BOHNE_017
Alkuperä China (Edamame)
Alkuperä (Käsittely) Alankomaat
Sisältö 1 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260654780710
Tietolomake Spesifikaatio
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Säilytys Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna
Ainesosat 63 % EDAME-papuja (SOIJAPAPU), 34 % tummaa suklaata (kaakaomassa, sokeri, kaakaovoi, VANILJAKERMA, emulgointiaine: SOIJALESITIINI; luontainen vanilja-aromi), suola, kuorrute: glukoosisiirappi, sellakka, kookosöljy. Kaakao: vähintään 50 %
Ristikontaminaatio Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAANPÄHKINÖITÄ, SEESAMIA, MANTELIA, HASSELINPÄHKINÖITÄ, SAKSANPÄHKINÖITÄ,CASHEW_PÄHKINÖITÄ, PEKAANINPÄHKINÖITÄ, PARAPÄHKINÖITÄ, PISTAASI- ja MACADAMIAPÄHKINÖITÄ
Parasta ennen -päiväys 01.01.2023
Myyntinimike Edamame-pavut tummalla suklaalla kuorruttettuna
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa
Kysymyksiä ja vastauksia: Edamame-pavut suklaakuorrutteella 1 kg
Ennen kaikkea tasapainoinen ja terveellinen ruokavalio on terveellistä. Pienet pavut ovat myös erinomainen proteiininlähde, sillä niissä on 18 g proteiinia 100 g:ssa. Myös niiden korkea kuitupitoisuus (9,5 g) on huomattava.
Olipa kyseessä sitten välipala toimistossa, myslin täytteenä tai vaihtoehto perinteisille välipaloille: suklaakuorrutteinen onnenpapu mullistaa välipalapelin. Saksassa tavallista edamamea saa yleensä pakastettuna kuorineen tai jo kuorittuna. Valmistus on hyvin yksinkertaista: pavut keitetään kuorineen suolatussa vedessä, kunnes ne ovat rapeita, ja sitten ripotellaan päälle karkeaa merisuolaa. Kuorta ei syödä. Myymälästämme löydät myös herkullisia paahdettuja ja suolattuja edamame-papuja, jotka sopivat erinomaisesti välipalaksi tai salaatin lisukkeeksi.
Periaatteessa emme näe mitään ongelmaa edamamen syömisessä raskauden aikana, kunhan sitä nautitaan kohtuullisesti. On parasta puhua asiasta uudelleen lääkärin kanssa, jotta voit olla täysin varma.
Edamame on alun perin Japanista peräisin olevaa kypsentämätöntä vihreää soijaa. Kasvi kasvaa noin metrin pituiseksi. Kestää noin 2-3 kuukautta, ennen kuin pienet herneet voidaan korjata. Muuten, edamamen (ääntäminen: ee-da-maa-me) kirjaimellinen merkitys on "papu oksalla". Se ei kuulosta aivan yhtä seksikkäältä, minkä vuoksi kutsumme sitä mielellämme "onnenpavuksi".
Edamame-pavuissa on hieman pähkinäinen, mieto maku. Lisäämme herkullista makeutta käärimällä pavut suklaaseen. Muista kokeilla sitä.

Varieties & Origin

Green shell

This variety is an early and particularly large soybean. It has a bright pod colour and a full-bodied taste, and weighs an average of 1.5 g per grain.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Brasilien 125887
USA 123664
Argentinien 37787926
China 14193621
Indien 13786001
Paraguay 11045971
Kanada 7266600
Ukraine 4460770
Russland 4026850
Bolivien 2942131
Republik Südafrika 1540001
Uruguay 1334000
Italien 1138993

Originally from Japan, the name Edamame means something like 'bean on a branch'. The soybeans are harvested slightly unripe and then generally steamed with the pod. However, only the green beans are then eaten, not their pericarp. Exact figures on the worldwide production of edamame beans are not known, this is why our map shows you the cultivation of other soy varieties as well.

Tuotanto

Hinnan kehitys "Edamame-pavut suklaakuorrutteella 1 kg"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.8/5

43 Arvostelut


81%
19%
0%
0%
0%
Sarah J.  | 21.05.2022

MUSTHAVE !!!

Nämä kappaleet ovat aivan uskomattomia!!! Aina kun kävelen keittiön läpi, minun on tartuttava tähän pussiin. Ei liian makeaa, ja pidän todella edamame-pavun mausta.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Xi H.  | 18.05.2022

Huomio: riippuvuuden vaara ;)!

Sisäpuoli rapea ja ulkopuoli aavistuksen makea, alun perin yhdistelmä (edamame ja tumma suklaa) sai meidät vain uteliaiksi kokeilemaan niitä, mutta nyt herkut ovat ylittäneet kaikki odotukset. Ostaisin tuotteita milloin tahansa uudelleen. Huomio: riippuvuuden vaara ;)!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 15.04.2022

Maukas välipala

Papujen ja tumman suklaan yhdistelmä on erittäin maukas. Et napostele liikaa, mutta makeanhimosi on tyydytetty. Loistava välipala väliin.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 26.02.2022

Lecker.

Lecker.

1 ihmistä piti tietoa hyödyllisenä
Anonyymi  | 10.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 01.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 29.01.2022

Respektabler Schoki Ersatz

Ein cooler Snack für Heißhunger ataken. Es funktioniert gut. Man muss sich nur anfangs etwas drauf einlassen- es sind ja schließlich Bohnen und keine pure Schoki😅

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 28.01.2022

Kasviperäiset proteiinilähteet

Ne ovat mega herkullisia ja myös hyvä proteiinin lähde.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 25.01.2022

Suchtgefahr

Absolute Suchtgefahr! Wer die Edamame von koro gesalzen kennt, kann sich ungefähr vorstellen wie crunchy sie sind und dann noch mit Schokolade verziert

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 01.01.2022

Erittäin maukasta

Erittäin maukasta

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi

Asiakkaat ostivat myös