🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Luomu banaanisiivut Sri Lankasta 10 x 500g

57,00 €*

11,40 €* per 1 Kilogramma

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • Herkullista mysliin
  • Kypsistä banaaneista tehty
  • Ilman lisättyä sokeria
  • Pehmeä koostumus
Määrä: Luomu banaanisiivut Sri Lankasta 10 x 500g
7,50 €
57,00 €
101,00 €
Laji: Luomu banaanisiivut Sri Lankasta 10 x 500g
7,50 €
30,00 €
10,00 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 07.04.2023

Osta nyt: Luomu banaanisiivut Sri Lankasta 10 x 500g

Luomu pehmeät kuivatut banaanisiivumme ovat hyvin suosittuja. Kyseisestä trooppisesta kasvista saat hyvin energiaa ja kätevän välipalan matkalle mukaan. Jotta banaanisiivumme olisivat laadukkaita ja säilyttäisivät hedelmän hyvät ainesosat, huolellinen käsittely ja lisäaineiden pois jättäminen ovat meille erityisen tärkeitä.

Käytä esim. myslissä, välipalana sellaisenaan tai pähkinätahnan kera leivän päällä.

Säilytä viileässä, kuivassa ja suojassa valolta.

Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 1300 /  311
Rasva 0 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 0 g
Hiilihydraatit 75 g
josta sokereita 55 g
Ravintokuitu 2.7 g
Proteiini 2.6 g
Suola 0 g
Tuotenumero: BANA_003_T10
Alkuperä Sri Lanka
Luomu alkuperä Ei-EU-maatalous
Sisältö 5 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260654783940
Tietolomake Spesifikaatio
Kontrollinumero & luomu alkuperä
DE-ÖKO-039
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Säilytys Säilytettävä viileässä ja kuivassa.
Ainesosat 100% banaani* *luonnonmukainen viljely.
Ristikontaminaatio Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTIA).
Parasta ennen -päiväys 07.04.2023
Myyntinimike Luomu kuivatut banaanisiivut
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa
Kysymyksiä ja vastauksia: Luomu banaanisiivut Sri Lankasta 10 x 500g
Banaaniviipaleet on parasta säilyttää viileässä ja kuivassa paikassa.
Kyllä, banaaniviipaleemme ovat vegaanisia. Kaikki, mitä pussiin laitamme, on 100-prosenttisesti herkullisia banaaneja kuivattuna versiona.
100 g kuivattuja banaaniviipaleita antaa 311 kcal.
Terveellinen on ennen kaikkea tasapainoinen, terveellinen ruokavalio. Emme tarkoituksella lisää banaaniviipaleisiin sokeria, sillä ne ovat jo luonnostaan tarpeeksi makeita. Jos etsit tietoja ravintoarvoista, on parasta katsoa suoraan tuotekuvauksen vierestä tai alapuolelta eritelmätaulukosta.
100 % banaanista valmistetut banaaniviipaleet ovat herkullinen, makea välipala aterioiden välissä, ja ne sopivat myös leivontaan. Ne vakuuttavat hedelmäisellä maullaan ja pehmeällä koostumuksellaan. Voit tietysti lisätä niitä myös mysliin, puuroon tai banaanileivän päälle.
Jos kuivattuja hedelmiä, kuten banaaniviipaleita, syödään tavanomaisia määriä, niiden ei pitäisi olla ongelma raskauden aikana. Lääkäri voi aina antaa sinulle parhaat neuvot, jos olet epävarma.

Varieties & Origin

Kuivatut banaaniviipaleet

Kuivatut banaaniviipaleet tehdään kypsistä banaaneista ja ne ovat noin 10 cm pitkiä. Ne maistuvat ihanan hedelmäisiltä ja banaanimaisen makeilta.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Indien 30900000
China 11200000
Indonesien 7300000
Brasilien 6800000
Ecuador 6500000
Philippinen 6200000
Guatemala 4000000
Kolumbien 3700000
Angola 3500000
Tansania 3500000
Costa Rica 2600000
Mexiko 2400000
Vietnam 2100000
Ruanda 1800000
Burundi 1700000
Kenia 1400000
Ägypten 1400000
Papua-Neuguinea 1400000
Kamerun 1200000
Dominikanische Republik 1200000

Banaanit kasvavat trooppisilla ja subtrooppisilla alueilla Päiväntasaajan lähellä. Banaanin viljelyalue sijaitsee 38. pohjoisen asteen ja 28. eteläisen leveysasteen välissä ja tarjoaa ihanteelliset kasvuolosuhteet. Vuonna 2018 banaania viljeltiin maailmanlaajuisesti 116 miljoonaa tonnia. Maailmanlaajuisesti suurin banaanin tuottaja on Intia, jossa banaania viljellään 30,9 tonnia.

Tuotanto

Hinnan kehitys "Luomu banaanisiivut Sri Lankasta 10 x 500g"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.7/5

69 Arvostelut


77%
17%
6%
0%
0%
Anonyymi  | 24.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 25.01.2022

Makea ja hapan maku

Olen hyvin innoissani, halusin oikeastaan kokonaisia kuivattuja banaaneja, mutta koska niitä ei ollut saatavilla, vaihdoin viipaloituihin..... Paljon parempi annostella. Maku on makea ja hapan.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 11.01.2022

Ihan OK

Maistuu ihan hyvältä, mutta ei mitään erikoista kuin tuore banaani.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 29.12.2021

Paras!

Erittäin maukasta !

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 28.11.2021

Älä enää koskaan joudu heittämään banaaneja pois, koska olet

Älä enää koskaan joudu heittämään banaaneja pois, koska et voi syödä niitä. Lastut ovat loistava vaihtoehto tuoreille banaaneille ja maistuvat vähintään yhtä hyvältä!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 13.11.2021

Se on minun makuuni!

Mielipiteet jakautuvat tässä asiassa. Äiti ja poika rakastavat niitä, isän mielestä ne ovat "outoja". Pehmeä koostumus ja herkullisen makea, mutta ei tahmea. Teemme sen uudelleen!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 08.11.2021

Erittäin maukasta myslin, jogurtin tai pelkän jogurtin kanssa.

Erittäin maukasta myslin, jogurtin tai pelkän jogurtin kanssa. Hyvä koostumus ja erittäin hyvä banaanin maku.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 03.11.2021

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 30.10.2021

Me rakastamme niitä!

Me rakastamme niitä! Aina kun tilaamme KoRosta, nämä banaanit on pakko laittaa ostoskoriin ja aina useampi pakkaus kerralla, koska yksi on jo puolityhjä yhden päivän jälkeen. Maku on makea ja hedelmäinen, mutta ei liian makea. Hauskaa naposteltavaa, parempi kuin suklaa.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 27.10.2021

Olin odottanut niitä eri tavalla (ne ovat hyvin

Odotin niiden olevan erilaisia (ne ovat hyvin pehmeitä), mutta maku on ok.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi

Asiakkaat ostivat myös