🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Luomu banaaniviipaleet Sri Lankasta 500 g

7,50 €*

15,00 €* per 1 Kilogramma

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • 100 % kuivattuja banaaniviipaleita
  • Luonnostaan makea, ilman lisättyä sokeria
  • Pehmeä koostumus
  • Luonnonmukainen viljely
  • Naposteluun, mysliin tai puuroon
Määrä: Luomu banaaniviipaleet Sri Lankasta 500 g
7,50 €
57,00 €
Laji: Luomu banaaniviipaleet Sri Lankasta 500 g
7,50 €
30,00 €
10,00 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 10.09.2023

Osta nyt: Luomu banaaniviipaleet Sri Lankasta 500 g

Oletko jo rapeiden banaanilastujemme fani, mutta - kuten mekin - etsit aina jotain uutta? Kokeile sitten luomu banaaniviipaleitamme kuivattuna versiona! Toisin kuin banaanilastut, ne ovat pehmeämpiä ja makeampia. Emme tietenkään lisää sokeria, sillä banaanit ovat jo luonnostaan herkullisen makeita. Testaa nyt ja tilaa 500 g kuivattuja luomu banaaniviipaleita Sri Lankasta!

Miksi banaani on käyrä?

Koska kukaan ei lentänyt viidakkoon ja taivuttanut banaania suoraksi. Emme mekään menneet viidakkoon, mutta tutkimme asiaa hieman tarkemmin. Alussa (vielä pienet) banaanit kasvavat alaspäin. Kun ne kasvavat ja terälehdet putoavat, ne taipuvat ylöspäin, kohti auringonvaloa. Koska ne muuttavat suuntaa kasvaessaan, niistä tulee kieroja. Trooppista hedelmää löydät KoRo-nettikaupasta jopa pyöreässä muodossa, kuten puffattut luomu banaanit tai suorana, kuten kuivatut banaaniviipaleet.

Miten voit käyttää kuivattuja banaaniviipaleita

Me tykkäämme napostella banaaniviipaleita suoraan pussista, heittää niitä mysliin tai lisätä niitä puuroon tai smoothie-kulhoon. Banaaniviipaleet sopivat hyvin myös leivontaan. Miten olisi mehukas banaanileipä, myslipallot tai herkulliset banaanimuffinsit? Jos pussi, jossa banaanit toimitetaan, ei ole mielestäsi yhtä tyylikäs, voit täyttää ne myös kauniisiin säilytyspurkkeihimme.

Tilaa kuivattuja banaaniviipaleita KoRo:n nettikaupasta

Niille, jotka voisivat syödä banaaneja koko päivän, kuivatut banaaniviipaleet ovat ihanteellisia. Kuivattuna ne säilyvät pitkään ja niitä on aina saatavilla 500 gramman pusseissa, kun pikku välipalahimo yllättää. Emme lisää ylimääräistä sokeria jo valmiiksi makeaan hedelmään, ja olemme jo leikanneet banaanit paloiksi. Pussissa ei ole 100-prosenttisesti luonnonmukaisesti viljeltyjen banaanien lisäksi mitään muuta. Puhdasta hedelmien nautintoa! Tilaa nyt 500 g kuivattuja luomu banaaniviipaleita ja tutustu uuteen suosikkivälipalaan.




 

Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 1300 / 311
Rasva 0 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 0 g
Hiilihydraatit 75 g
josta sokereita 55 g
Ravintokuitu 2.7 g
Proteiini 2.6 g
Suola 0 g
Tuotenumero: BANA_003
Alkuperä Sri Lanka
Luomu alkuperä Ei-EU-maatalous
Sisältö 0.5 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260335834329
Tietolomake Spesifikaatio
Kontrollinumero & luomu alkuperä
DE-ÖKO-039
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berliini
Säilytys Säilytettävä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna.
Ainesosat 100% banaani* *luonnonmukainen viljely
Ristikontaminaatio Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTEJA).
Parasta ennen -päiväys 10.09.2023
Myyntinimike Luomu kuivatut banaanisiivut
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa
Kysymyksiä ja vastauksia: Luomu banaaniviipaleet Sri Lankasta 500 g
Banaaniviipaleet on parasta säilyttää viileässä ja kuivassa paikassa.
Kyllä, banaaniviipaleemme ovat vegaanisia. Kaikki pussissa oleva on 100-prosenttisesti herkullisia banaaneja kuivattuna versiona.
100 g kuivattuja banaaniviipaleita antaa 311 kcal.
100 % banaanista valmistetut banaaniviipaleet ovat herkullinen, makea välipala aterioiden välissä, ja ne sopivat myös leivontaan. Ne vakuuttavat hedelmäisellä maullaan ja pehmeällä koostumuksellaan. Voit tietysti lisätä niitä myös mysliin, kaurapuuroon tai banaanileivän päälle.
Terveellinen on ennen kaikkea tasapainoinen, terveellinen ruokavalio. Emme tarkoituksella lisää banaaniviipaleisiin sokeria, sillä ne ovat jo luonnostaan tarpeeksi makeita. Jos etsit tietoja ravintoarvoista, on parasta katsoa suoraan tuotekuvauksen vierestä tai alapuolelta eritelmätaulukosta.
Jos kuivattuja hedelmiä, kuten banaaniviipaleita, syödään tavanomaisia määriä, niiden ei pitäisi olla ongelma raskauden aikana. Lääkäri voi aina antaa sinulle parhaat neuvot, jos olet epävarma.

Varieties & Origin

Kuivatut banaaniviipaleet

Kuivatut banaaniviipaleet tehdään kypsistä banaaneista ja ne ovat noin 10 cm pitkiä. Ne maistuvat ihanan hedelmäisiltä ja banaanimaisen makeilta.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Indien 30900000
China 11200000
Indonesien 7300000
Brasilien 6800000
Ecuador 6500000
Philippinen 6200000
Guatemala 4000000
Kolumbien 3700000
Angola 3500000
Tansania 3500000
Costa Rica 2600000
Mexiko 2400000
Vietnam 2100000
Ruanda 1800000
Burundi 1700000
Kenia 1400000
Ägypten 1400000
Papua-Neuguinea 1400000
Kamerun 1200000
Dominikanische Republik 1200000

Banaanit kasvavat trooppisilla ja subtrooppisilla alueilla Päiväntasaajan lähellä. Banaanin viljelyalue sijaitsee 38. pohjoisen asteen ja 28. eteläisen leveysasteen välissä ja tarjoaa ihanteelliset kasvuolosuhteet. Vuonna 2018 banaania viljeltiin maailmanlaajuisesti 116 miljoonaa tonnia. Maailmanlaajuisesti suurin banaanin tuottaja on Intia, jossa banaania viljellään 30,9 tonnia.

Tuotanto

Hinnan kehitys "Luomu banaaniviipaleet Sri Lankasta 500 g"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.7/5

76 Arvostelut


75%
18%
5%
0%
1%
Florian A.  | 08.08.2022

Laadukas tuote

Laadukas tuote

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Kimberley S.  | 08.07.2022

Valkoinen pinnoite - Ei taas

Näin valkoista pinnoitetta joissakin ikkunoissa, joten palautin paketin.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Dirk W.  | 06.07.2022

Luonnollinen ja hyvä

Pakkaus on hyvä ja tuote tekee hyvän vaikutelman. Banaanien koostumus oli hieman yllättävä, sillä ne eivät ole täysin kiinteitä kuten muut kuivatut banaaniviipaleet. Maku on kuitenkin hyvä, luonnollisen makea.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Gerald S.  | 04.07.2022

Olemme erittäin tyytyväisiä KoRoon.

Hinta-laatusuhde on hyvä. Tuotteet on toimitettu nopeasti ja luotettavasti. Mieheni syö niitä myslinsä seassa. Voit kuitenkin syödä ne myös sellaisenaan.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Heidi R.  | 28.06.2022

Täydelliset banaanit

Olisi kaukana totuudesta sanoa, että rakastan kuivattuja banaaneja, sillä syön ne niin nopeasti. Tämä on siis ensimmäinen asia, jota maistoin, ja vau, mikä ihme! Ei mitään sanottavaa, ne ovat täydellisiä!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Alexander H.  | 29.05.2022

Maku

Voit verrata banaaniviipaleita banaanisuikaleisiin (antaisin niille 5 tähteä 4 tähden sijasta hinnan vuoksi, jos joku on lukenut arvosteluni). Niissä on myös hieman hapan vivahde, mutta se ei ole huono asia. Kaiken kaikkiaan ne ovat kuitenkin edelleen makeita, vaikka olisin halunnut niiden olevan todella makeita.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Pauline D.  | 08.05.2022

parhaat testaamani

täydellinen

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 24.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 25.01.2022

Süß säuerlicher Geschmack

Ich bin ganz begeistert, wollte eigentlich die ganzen getrockneten Bananen, da diese aber nicht verfügbar waren bin ich auf die geschnittenen ausgewichen…. Viel besser zu portionieren. Der Geschmack ist süß-säuerlich.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 11.01.2022

Ihan OK

Maistuu ihan hyvältä, mutta ei mitään erikoista kuin tuore banaani.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi

Asiakkaat ostivat myös