🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Luomu mangoviipaleet "Brooks" 10 x 1 kg

164,00 €*

16,40 €* per 1 Kilogramma

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • Hedelmäisen makea, mehukas & herkullisen makuinen
  • Ehkä maailman paras kuivattu mango
  • Kätevä 1 kilon säästöpakkaus
  • Rikitön ja säilöntäaineeton
  • Kontrolloidusta luonnonmukaisesta viljelystä
Laatu: Luomu mangoviipaleet "Brooks" 10 x 1 kg
164,00 €
255,00 €
Määrä: Luomu mangoviipaleet "Brooks" 10 x 1 kg
19,50 €
164,00 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 31.12.2022

Osta nyt: Luomu mangoviipaleet "Brooks" 10 x 1 kg

Mangot - ne ovat joko liian kiinteitä, liian happamia tai hedelmälihaa vaikea irrottaa kovasta ytimestä. Nämä haasteet ovat menneisyyttä kuivattujen Brooks-mangosiivujemme kanssa. Kypsät hedelmät poimitaan Burkina Fasosta, kuoritaan ja kuivataan suikaleiksi, jotta voit nauttia makeasta voimavälipalasta ympäri vuoden vaivattomasti. Vakuuta myös sinä itsesi näistä herkuista ja osta kuivatut mangosiivut nyt.

Mangojen alkuperä

Mango kuuluu sumakkiperheeseen ja on kasvitieteellisesti sukua pistaasipähkinöille ja cashewpähkinöille. Mango tulee alun perin Intiasta, mutta meidän mangomme ovat kasvatettu Burkina Fason auringon alla. 

Luomu mango ilman lisättyä sokeria

Super mehukas, hieman hapan ja samalla miellyttävän makea - tämän makuelämyksen myötä kuivattu mangomme saa välittömästi jokaisen gourmetistin sydämen sykkimään nopeammin. Ei ihme, että se on verkkokaupan suosituin mangolajike. Uunissa matalassa lämpötilassa tapahtuvan hellävaraisen kuivauksen ansiosta maku pysyy luonnollisen makeana eikä rikkikäsittelyä tarvita. Ikään kuin se ei olisi tarpeeksi, ostamalla herkullisen mangomme säästät myös edullisen koon ansiosta ja samalla vältät turhalta pakkausjätteeltä.

Kuivattu mango energianlähteenä

Kuivattu mangomme on ihanteellinen voimavälipala. Olipa kyseessä mysli, rapea salaatti tai mangocurry – nämä hehkuvan keltaoranssit siivut ovat auringon suutelemia,  ja voit maistaa sen! Vinkkimme: Jos pidät mangosta hieman pehmeämpänä, voit liottaa sitä vedessä noin 30 minuuttia. Tämä helpottaa kuivatun mangon käsittelyä smoothieissa tai energiapalloissa. Mitä odotat? Nappaa ja osta luomu mangosiivumme ennen kuin ne loppuvat jälleen.

Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 1276 /  305
Rasva 2.2 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 0.5 g
Hiilihydraatit 61 g
josta sokereita 60 g
Ravintokuitu 8.4 g
Proteiini 3 g
Suola 0.04 g
Tuotenumero: MANG_003_T10
Alkuperä Burkina Faso
Alkuperä (Käsittely) Saksa
Sisältö 10 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260654784947
Tietolomake Spesifikaatio
Kontrollinumero & luomu alkuperä
DE-ÖKO-039
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Säilytys Säilytettävä kuivassa ja viileässä, lämmöltä suojattuna.
Ainesosat 100% kuivattu mango* *kontrolloitu luonnonmukainen viljely
Ristikontaminaatio Ei sisällä allergeeneja EU-asetuksen 1169/2011 mukaisesti
Parasta ennen -päiväys 31.12.2022
Myyntinimike Luomu kuivattu mango Burkina Fasosta
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa

Varieties & Origin

Kent

The dried Kent mango has a full-bodied and extra fruity taste, a wonderfully rich yellow colour, and it is pleasant to the bite, as Kent mangoes have less fiber than other mango varieties.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Indien 19506000
China 4941830
Thailand 3824279
Indonesien 2566046
Mexiko 1958491
Pakistan 1685304
Brasilien 1547606
Bangladesch 1517691
Ägypten 1351316
Malawi 1323680
Nigeria 935954
Sudan 879321
Kenia 772680
Malawi 1323680
Philippinen 748957
Vietnam 744425
Haiti 721281
Tansania 434344
Kuba 432430
Peru 385304
Jemen 362254
Népal 324519
Kolumbien 321220
Madagaskar 289182
Kongo (Dem. Rep.) 215522
Niger 190339
Guinea 177499

India is the first mango producer in the world: in 2017, more than 50 thousand tons of mangoes were grown worldwide, of which almost 20 thousand came from India. Other Asian countries such as China, Thailand and Indonesia also cultivate a large number of mangoes. Native to the tropical rainforest, mango has been cultivated there for over 4,000 years in India, where they are considered the national fruit, and Myanmar. Incidentally, the mango came to Europe through Portuguese seafarers in the 16th century.

Tuotanto

Wir haben uns durchgetestet

Nicht zu süß, nicht faserig und perfekt zum Snacken – wir haben uns durch das Mango-Angebot gefuttert und die leckerste Sorte für Dich gefunden.

Erst mal ein bisschen Abhängen

Unsere Mango stammt aus Burkina Faso. In dem westafrikanischen Land werden die Früchte angebaut, geerntet und weiterverarbeitet.

Eine Mango kann man nicht hetzen

Nicht zu viel Hektik, ein bisschen Entspannung – bevor die Mango ihre nächsten Schritte gehen kann, braucht sie nach der Ernte Zeit um zu reifen.

Nur das Beste für die Großpackung

Erst wenn die Frucht wirklich reif ist, wird sie gewaschen und geschnitten. Nach einem Tag im Ofen bei 70 Grad ist die Mango dann so lecker, wie Du sie magst.

Ab jetzt muss die Mango die Luft anhalten

Dann endlich werden die Mangos verpackt und gelagert, bis sie ihre Reise von Westafrika nach Europa antreten können.

Von Burkina Faso zu Dir

Die Mango fühlt sich in Gesellschaft wohl, deswegen packen wir von KoRo auch möglichst viele davon in unsere Großpackungen. Dort bleiben sie dann, bis Du sie heraus holst und snackst.

Hinnan kehitys "Luomu mangoviipaleet "Brooks" 10 x 1 kg"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.8/5

640 Arvostelut


87%
9%
2%
2%
1%
Jasmin H.  | 29.06.2022

yksinkertaisesti erittäin maukas ja herkullinen

Super hinta erittäin kohtuullinen, loistava maku, TOP laatu

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Sylvia S.  | 07.06.2022

Tilaan täältä aina mangoja

Erittäin maukas !!!! Paras laatu

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Doris F.  | 15.04.2022

Super maukasta ja superhintaista !

Super maukasta ja superhintaista !

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 27.02.2022

Erittäin maukasta

Erittäin maukasta

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 27.02.2022

Laatu on erinomainen,

Laatu on erinomainen,

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 26.02.2022

Huippulaatu ja ammattitaito, nopea toimitus

Huippulaatua ja -työtä, nopea ja mutkaton toimitus; paras hinta-laatusuhde.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 25.02.2022

Ehdottomasti uudelleen!!!!

Parhaat mangot ikinä! Ne ovat täysin koukuttavia!!!!!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 25.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 24.02.2022

-

-

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Anonyymi  | 23.02.2022

Macht süchtig

Mega lecker, super Qualität

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi

Asiakkaat ostivat myös