🔥Varoitus: Yli 25 °C:n lämpötilassa suklaatuotteemme voivat sulaa🔥

Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg

22,00 €*

Hinnat sis. ALV, eivät toimituskuluja.

  • Rikitön ja sokeroimaton* *sisältää luonnostaan sokeria
  • Aavistuksen kirpeä, hennon makea
  • Hellästi kuivattu ja herkullisen mehukas
  • Kätevästi annosteltava rengasmaisen muotonsa ansiosta
  • Täydellinen naposteltava
Laatu: Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg
22,00 €
40,50 €
Määrä: Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg
22,00 €
6,50 €
Laji: Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg
22,00 €
33,00 €

Saatavilla, toimitusaika 6-7 arkipäivää

Parasta ennen -päiväys: 30.08.2023

Osta nyt: Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg

Onko ananas sinusta kirpeä, polttaa suuta ja on ärsyttävä kuorittava? Ensimmäiset kohdat on helposti korjattavissa, kun poimittu hedelmä on täysin kypsä ja kuorimisen olemme hoitaneet puolestasi. Eli ei muuta kuin avaa pakkaus ja nauti täysi annos hedelmää. Mitä vielä odotat? Osta nyt kuivattua ananastamme ja säästy vaivalloiselta ananaksen pilkkomiselta! 

Ananas-kasvi

Ananas kuuluu bromeliac-kasviperheeseen (Bromeliaceae), ja se on alunperin kotoisin Amerikasta. Nykyisin sitä viljellään sen korkean kysynnän vuoksi ympäri maailmaa trooppisilla alueilla. Ananas tarvitsee 24–30 celcius-asteen lämpötilan kasvaakseen. Jos lämpötila on alle 20 asteen, hidastuu sen kasvu huomattavasti. Jo alle 21 asteen lämpötilat voivat aiheuttaa häiriöitä hedelmän kypsymisessä. Tämä näkyy ruskeina läikkinä. Ilmankosteuden tulisi lisäksi olla 60 prosentin paikkeilla. Kuten ehkä voit kuvitella, ananaksen kasvattaminen omassa huoneessa tai kotiolosuhteissa ulkona on vaikeaa. Eli aina vain parempi, että voi tilata meiltä helposti kotiisi costaricalaisia kuivattuja ananasviipaleita.

Ananas-reseptejä

Kuivatut ananasrenkaat ovat ihanteellinen naposteltava töissä, ennen tai jälkeen urheilun, koulussa tai yliopistolla – tai yksinkertaisesti välipalana. Ananasrenkaat eivät ole erinomaisia vain sinänsä, vaan ne sopivat myös esimerkiksi mysliin. Kun pilkot ne pieneksi, ne tuovat ihanan eksoottista makua konvehteihin tai energiapalloihin. Tarvitset herkullisiin ananaskookospalloihimme kookosjauhoa, kookoslastuja, kookosöljyä, taateleita ja manteleita.  Sekoita kaikki ainekset ananasrenkaiden kanssa yhteen tehosekoittimella, muotoile palloja ja niin ovat nämä herkut valmiita. Parasta on, että ananasrenkaat sopivat myös suolaisiin ruokiin, kuten curryyn. Vinkkimme: liota ruokia varten ananasrenkaita yön yli vedessä – näin niistä tulee ihanan pehmeitä ja ne maistuvat vieläkin paremmilta curryssa.

Kuivattujen ananaksiemme erityisyys

Ananaksemme poimitaan täydellisen kypsinä, jonka jälkeen ne kuivataan hellästi. Voit siten nauttia herkullisista ananasrenkaista vuoden ympäri. Niissä on lisäksi korkea kuitupitoisuus (9,1 g/ 100 g), ja ne maistuvat mahtavilta. Kaikki tämä, vaikka niihin ei ole lisätty lainkaan sokeria tai rikkiä, tai ehkä juuri sen takia. Vakuutu itse ja osta nyt kuivatut ananasrenkaamme kätevässä 1 kg:n pakkauksessa.

Ravintoarvo keskimäärin per 100 g
Energia (kj/kcal) 1486 /  355
Rasva 0 g
josta tyydyttynyttä rasvaa 0 g
Hiilihydraatit 82 g
josta sokereita 61 g
Ravintokuitu 9.1 g
Proteiini 2.3 g
Suola 0 g
Tuotenumero: ANA_002
Alkuperä Costa Rica
Sisältö 1 kg
Valmistaja KoRo
EAN/GTIN 4260335833261
Tietolomake Spesifikaatio
Saattaa sisältää Saattaa sisältää -merkintä
Toimitus Toimitus Saksan ulkopuolelle
Yritys KoRo Handels GmbH
Hauptstraße 26, 10827 Berlin
Säilytys Säilytettävä viileässä ja kuivassa, valolta suojattuna
Ainesosat 100% ananas
Ristikontaminaatio Saattaa sisältää pieniä määriä GLUTEENIA, MAAPÄHKINÄÄ, SOIJAA, MAITOA (LAKTOOSIA), PÄHKINÄÄ, SEESAMIA ja RIKKIDIOKSIDIA (SULFIITTEJA)
Parasta ennen -päiväys 30.08.2023
Myyntinimike Kuivatut ananasrenkaat, käsittelemättömät ja viipaloidut
Lehdistö & jälleenmyyjät Lataa kuvat ilman taustaa
Kysymyksiä ja vastauksia: Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg
Ananasrenkaamme ovat makeuttamattomia ja rikittömiä. Ne maistuvat hedelmäisiltä ja aromaattisilta, aivan kuten ananas. Niitä voi syödä sellaisenaan, kastaa suklaaseen tai tehdä niistä patukoita. Keltaiset tai hieman ruskeat renkaat sopivat kuitenkin erinomaisesti myös intialaisten ja aasialaisten ruokien suolaisiin ruokiin.
Jos nelijalkainen ystäväsi on varastanut muutaman kuivatun ananaksen renkaan, tämä ei ole ongelma. Monet ihmiset jopa antavat koirilleen kuivatut hedelmät tarkoituksella. Verrattuna moniin muihin valmistajiin, meidän tuotteissamme on se etu, että ne eivät sisällä ylimääräistä sokeria. Sinun pitäisi kuitenkin miettiä oikeaa koiranruokaa. Olet tervetullut tutustumaan koiranruokavalikoimaamme.
Ananaksia on saatavilla supermarketeissa ympäri vuoden, sillä ne tuodaan lähes aina Saksaan. Ananaksen pääsesonki kaupassa on kuitenkin noin maaliskuusta heinäkuuhun. Muina kuukausina se ei ehkä maistu yhtä aromikkaalta ja hedelmäiseltä - onneksi ananaksemme korjataan kypsänä, ja kuivausprosessin ansiosta sitä voi nauttia ympäri vuoden.
Luulitko, että hilloa voi tehdä vain tuoreista hedelmistä? Olit väärässä, sillä hillon valmistaminen ei ole ongelma myöskään kuivattujen hedelmien kanssa. Helpoin tapa on liottaa kuivattuja ananaksia yön yli riittävässä vedessä - näin niistä tulee mukavan pehmeitä, ja ne on helppo soseuttaa aamulla. Kuten tiedätte, meillä on myös ohjeet ananashillon valmistamiseen itse.
Kyllä, kuivatut ananasrenkaamme ovat vegaanisia. Ne on valmistettu ainoastaan ananaksesta, eivätkä ne sisällä mitään eläinperäisiä ainesosia.
Ananas (Ananas comosus tai Ananas sativus) kuuluu bromelioosien heimoon, ja se on kotoisin Amerikasta. Nykyään sitä viljellään trooppisilla alueilla kaikkialla maailmassa, ja se kasvaa maanpäällisesti maasta. Päivän fakta: Oletko koskaan miettinyt, mikä on ananaksen monikko? Niin olemme mekin, ja siksi teimme sinulle tutkimusta. Ja meillä on hyviä uutisia: Sekä "ananas" että "ananas" ovat trooppisen hedelmän oikea monikkomuoto.
Ananas on luonnostaan gluteeniton. Täyttöprosessin aikana voi kuitenkin esiintyä gluteenin ristikontaminaatiota, sillä täyteaineemme käsittelee myös gluteenia sisältäviä elintarvikkeita. Tästä syystä emme kuvaile kuivattuja ananasrenkaitamme gluteenittomiksi.
100 g kuivattua ananasta sisältää 355 kcal. Tarkat ravintoarvot löytyvät tuotteen kuvauksen tai pakkauksen vierestä tai alta.
Ennen kaikkea tasapainoinen ja terveellinen ruokavalio on terveellistä. Kuivatut ananassuusiivumme saavat kuitenkin pisteitä korkeasta kuitupitoisuudestaan (9,1 g/100 g) ja houkuttelevat makunystyröitäsi.
Ananasta tulisi syödä vain kohtuudella raskauden aikana. Keskustele siis lääkärisi kanssa siitä, voitko syödä kuivattua ananasta raskauden aikana.
Ei, sinun on parempi olla tekemättä sitä. Kondenssivesi tekee ananaksesta pehmeän sulatuksen jälkeen, ja se alkaa nopeasti homehtua. Mutta koska olemme kuivanneet ananaksen, sitä ei tarvitse pakastaa - se säilyy joka tapauksessa pitkään.
Painonpudotustavoitteet saavutetaan ensisijaisesti kalorivajeen avulla. Kuivatut ananasrenkaat, kuten useimmat kuivatut hedelmät, eivät ole varsinaisesti vähäkalorisia. Kuivattua ananasta ei kuitenkaan tarvitse kieltää keittiöstä, jos olet dieetillä. Ne sisältävät runsaasti ravintokuitua (9,1 g/100 g).

Varieties & Origin

Dried pineapple

Dried pineapple pieces taste fruity and sweet, and add a delicate and unique taste to your morning porridge or yoghurt bowl.

Viljely maittain tonneina
Maa Tonnia
Costa Rica 3400000
Philippinen 2700000
Brasilien 2600000
Thailand 2100000
Indonesien 1800000
Indien 1700000
Nigeria 1600000
China 1600000
Mexiko 1000000
Kolumbien 900000
Ghana 700000
Vietnam 650000
Angola 600000
Peru 550000
Venezuela 500000

Around 28 million tons of pineapple were harvested worldwide in 2018. Most of it comes from Central and South America, and Asia, but pineapple is also cultivated in other countries with a sufficiently warm climate. In total, an area of over 1,000,000 hectares was planted with pineapples in 2018. In most cases, pineapple is grown in monocultures and takes 1 to 1.5 years to be harvested, depending on the climate.

Tuotanto

Hinnan kehitys "Kuivatut ananasrenkaat ilman lisättyä sokeria 1 kg"

Hinta on kehittynyt ajan myötä seuraavasti

Kaikki tiedot ilman takuuta!

4.9/5

318 Arvostelut


94%
6%
0%
0%
0%
Jasmin H.  | 29.06.2022

Yksinkertaisesti herkullinen ja loistava hedelmäinen välipala

Huippulaatua, hyvä hinta, hyvä maku

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Barbara M.  | 28.06.2022

Erittäin maukasta.

Erinomaista laatua. Mega maku.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Carole C.  | 21.06.2022

Megalecker!!!!

Herkullista ja mehukasta! Voin todella suositella sitä!

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Enf.ª Ana V.  | 20.06.2022

Erinomainen

Tilaus tuli erittäin nopeasti. Erittäin maukasta. Erinomainen välipala. Hieman hapokas.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Stephanie R.  | 07.06.2022

Herkullista mutta tahmeaa

Kuivatut ananakset ovat erittäin maukkaita. Tilaan niitä varmasti uudelleen. Valitettavasti ne tarttuvat toisiinsa, mikä on hieman ärsyttävää syödessä.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Andrea S.  | 23.05.2022

Minun rakas nallekarhun korvikkeeni!

Erittäin maukasta! Olen ostanut ananassirenkaita jo useita kertoja ja pidän niistä todella paljon. Ne ovat joskus hieman kosteampia, joskus hieman kuivempia, mutta aina hyvin hedelmäisiä ja miellyttävän makeita. Minulla on ollut sellaisia, jotka ovat olleet melko sokerisia ja lähes mauttomia, mutta nämä eivät ole koskaan olleet sellaisia. Ne ovat minun korvikkeeni nallekarhuille ja muille, ja minusta ne ovat täysin arvokkaita. Niitä ostetaan siis yhä uudelleen ja uudelleen.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Gabriela B.  | 19.05.2022

Korkea riippuvuustekijä

Herkullinen

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Fatma G.  | 13.05.2022

Todella maukasta

Todella maukasta,tilaan aina mangoviipaleet,halusin kokeilla myös ananasta.ananas jopa ohittaa mangon.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Lesław Z.  | 12.05.2022

Herkullista. Tilaan varmasti uudelleen

Kuten aina herkullisen makeaa ja sopii kaiken kanssa.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi
Tania B.  | 24.04.2022

Täydellinen

Erittäin hyvä, mehukas ja oikeassa kohdassa luonnollisen makea.

Ole ensimmäinen, joka merkitsee tämän arvion hyödylliseksi

Asiakkaat ostivat myös